Cornell Dubilier SLPX471M250A7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 250V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页4 年前
Datasheet9 页6 年前
New Yorker Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierSLP471M250C7P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 250V 20% 105C
Cornell DubilierSLP471M200A7P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 200V 20% 105C
Cornell DubilierSLP471M200C5P3
SLP Series 200 V 470 uF ±20% 25 x 35 mm Snap In Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconLLS2E471MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 250V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicEETED2D471BA
Cap Aluminum 470uF 200V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.317 Ohm 1850mA 3000h 105°C Bulk
NichiconLLS2E471MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 250V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 2150mA 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 250V 20% 85C
Capacitor;Aluminum Electrolytic;Cap 470uF;Tol20%;Snap In;Vol-Rtg 250V;22X40 | Cornell-Dubilier SLPX471M250A7P3
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELECT 470UF, 250V, SNAP-IN; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:250V; ESR:0.423ohm; Life Time @ Temperature:3000 hours @ 85°C; Height:40mm; Diameter:22mm; Capacitor Mounting:Through Hole
Aluminum Electrolytic Capacitor 470Uf, 250V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie Lpx; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:250V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:0.423Ohm; Altura:40Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier SLPX471M250A7P3