Cornell Dubilier SK470M250ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SK 250V 47muF ±20% 0.512Dia 13.00mm
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
Electro Sonic
Newark
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.23%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierSEK470M200ST
Cap Aluminum 47uF 200V 20% (13 X 21mm) Radial 5mm 4.23 Ohm 220mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMG251ELL470MK25S
Cap Aluminum Lytic 47uF 250V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 210mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA2EHG470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 250V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA2DHG470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 200V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
NichiconUVR2D470MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 200V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 250V
Aluminum Electrolytic Capacitor 47Uf, 250V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):250V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier SK470M250ST