Cornell Dubilier SEK102M016ST
Cap Aluminum Lytic 1000uF 16V 20% (10 X 21mm) Radial 5mm 0.24 Ohm 700mA 2000h 105C
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
Sager Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierSK102M016ST
Cap Aluminum Lytic 1000uF 16V 20% (10 X 21mm) Radial 5mm 0.21 Ohm 790mA 2000h 85C Standard
PanasonicECA1CM102
Cap Aluminum 1000uF 16V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 680mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1CHG102
Capacitor Aluminum Electrolytic 1000uF 16 Volt 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 560mA 2000h 105C Bulk
PanasonicECA-1CM102B
Cap Aluminum 1000uF 16V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 680mA 2000h 85°C Ammo Pack
KYOCERA AVXUVR1C102MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUVR1C102MPD
Capacitor Aluminum Electrolytic 1000uF 16 Volt 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 790mA 2000h 85C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Capacitor, Aluminum Electrolytic,1000 uF,20%,16 VDC, Radial,10x21mm, ESR 0.24 Ohms | Cornell-Dubilier SEK102M016ST
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF,
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 16V
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier SEK102M016ST