Cornell Dubilier EDS104Z3R6C
Cap Supercap 0.1F 3.6V -20% to 80% (13.5 X 7mm) Radial Cylindrical 5mm 75 Ohm 1000h 85C
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2019-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Electric Double Layer Capacitor, 3.6V, 80% +Tol, 20% -Tol, 100000uF, Through Hole Mount
EDS Radial Can electric double layer capacitor 0.531Dia 13.50mm -20% +80% 100mF 3.6V
85 ºC Long Life Electric Double Layer Supercapacitor 0.1µF 3.6V
Supercapacitor, 0.1F, 3.6V, 85C | Cornell-Dubilier EDS104Z3R6C
Supercapacitor, 0.1F, 3.6V; Capacitance:0.1F; Voltage(Dc):3.6V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Capacitor Case/Package:Coin; Esr:75Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier EDS104Z3R6C