Cornell Dubilier DGH504Q5R5
DGH Series 5.5 v 0.5 F 20% LS=12mm 17x15x8.5mm Radial Super Capacitor
数据表和文档
IHS
Electro Sonic
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+48.68%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
描述
Electric Double Layer Capacitor, Activated Carbon, 5.5V, 30% +Tol, 10% -Tol, 500000uF, Through Hole Mount
500mF 5.5V -10%~30% 1500h@ 85¡ãC 5.5V 400m¦¸@ 1kHz 17mm*8.5mm*19mm
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.5F 5.5V 30%/-10% D
Cap Supercap 0.5F 5.5V -10% to 30% ( 17 X 8.5 X 15mm ) Radial Aluminum OvalCan 12mm 8uA 0.4 Ohm 1500h 85°C
SUPERCAP, 0.5F 5.5V 17X15X8.5MM LS12MMDUAL CELL
Low ESR Supercapacitor, 0.5F, 5.5V
Super Cap/ic Rohs Compliant: Yes
SUPERCAPACITOR, 0.5F, RADIAL LEADED; Cap; SUPERCAPACITOR, 0.5F, RADIAL LEADED; Capacitance: 0.5F; Voltage(DC): 5.5V; Capacitor Terminals: PC Pin; Capacitance Tolerance: -10%, +30%; Lead Spacing: 12mm; Lifetime @ Temperature: 1