Cornell Dubilier CGS902U040R4C
Cap Aluminum 9000uF 40V -10% to 75% (34.925 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.019 Ohm 8200mA 85°C
NRND
数据表和文档
Datasheet8 页5 年前
Datasheet8 页6 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+1633%
相关零件
Cornell DubilierCGS962U050V4C
Cap Aluminum 9600uF 50V -10% to 75% (50.8 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.018 Ohm 10300mA 85°C
Cornell DubilierCG922U025R4C
Reliable Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor, 85 ºC, Screw Terminal Capacitors
Cornell DubilierCGS922U030R3C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConE36D500LPN902UCA5M
SERIES: U36D; VOLT: 50; CAP: 9000; DIA X LENGTH: 50X104; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE36D101LPN862MAA5M
SERIES: U36D; VOLT: 100; CAP: 8600; DIA X LENGTH: 34X104; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE36D201LPN822TDB7M
Aluminum Electrolytic Capacitor
描述
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR CGS 40V 9000muF -10% +75% 1.375Dia 34.93mm
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 9000uF 165Vac 25volt
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 40V, 75% +Tol, 10% -Tol, 9000uF, Chassis Mount
Capacitor; Al;9000uF;High Cap. Computer Grade;Screw;-10%;+75%;40VDC;50Svdc
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:Computer Grade; Capacitance:9000µF; Voltage Rating:40VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:R4C; Lead Spacing:12.7mm; Termination Type:Screw ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 9000UF, 40V, SCREW; Capacitance:9000µF; Capacitance Tolerance:+75, -10%; Voltage Rating:40V; ESR:0.019ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:105mm; Diameter:35mm; Capacitor Case Style:Can