Cornell Dubilier CGS721T250R4C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页4 年前
Datasheet8 页5 年前
Datasheet8 页6 年前
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+18.00%
相关零件
Cornell DubilierCGS651T450V4C
Cap Aluminum 650uF 450V -10% to 50% (50.8 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.154 Ohm 3700mA 85°C
Cornell DubilierDCMC681T450AC2B
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 680uF 450V 10%+50% 1 .375x4.125
Cornell DubilierCGS651T350V3C
NichiconLNT2E681MSE
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Chassis Mount
NichiconLQR2W681MSEC
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 680UF 450 V DC, QR SERIES 5000H 35(DIA.)X100MM
NichiconLNT2G681MSEF
400V 680uF 卤20% Bolt Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS
描述
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Screw Terminal 720uF 250V-10+50% | Cornell-Dubilier CGS721T250R4C
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR CGS 250V 720muF -10% +50% 1.375Dia 34.93mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 50% +Tol, 10% -Tol, 720uF, Chassis Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 720Uf, 250V, +50%, -10%, Screw; Capacitance:720Μf; Voltage(Dc):250V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:-10%, +50%; Capacitor Terminals:Screw; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Esr:0.11Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier CGS721T250R4C