Cornell Dubilier AVS476M16D16T-F
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20%( 6.3 X 5.4mm) SMD 5.6 Ohm 70mA 2000h 85C Automotive T/R
NRND
数据表和文档
Newark
Electro Sonic
Sager Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2001-05-25
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicEEE1CA470SP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1CA470AP
Cornell DubilierAHA476M16D16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AHA 16V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEHB1C470P
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 16V, 20%, SMD, FULL REEL
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF 16 V DC, WX SERIES 2000H 6.3(DIA.)X5.4MM
Cornell DubilierAVE476M16D16T-F
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 47 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 16 VDC; SMT
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 47uF 16V 20% AEC-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 3126
Aluminum Electrolytic Capacitor 47Uf 16V 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):16V; Esr:5.6Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 125°C; Polarity:Polar; Product Diameter:6.3Mmrohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier AVS476M16D16T-F