Cornell Dubilier 942C6P15K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 600V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Electro Sonic
Newark
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.94%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.60
Introduction Date2006-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier940C6P15K-F
Cornell Dubilier940C20P15K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier942C10P15K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 850V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 1% +Tol, 1% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
描述
Axial FILM CAPACITOR 942C 300V 0.15muF ±10% 0.551Diax1.339L 14.00mmx34.00mm
HV Metallized Polypropylene Film Capacitors 0.15uF 600Vdc
Film Capacitor Pp; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Axial Leaded; Capacitance:0.15Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Typical Applications:Snubber; Capacitor Mounting:Through Hole; Voltage(Ac):300V; Lead Spacing:-Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 942C6P15K-F