Cornell Dubilier 942C12P22K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 1200V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
New Yorker Electronics
Future Electronics
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-98.96%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.60
Introduction Date2006-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier942C8P22K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 850V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier940C8P22K-F
Cornell Dubilier940C6P22K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 600V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
描述
Axial FILM CAPACITOR 942C 430V 0.22muF ±10% 1.043Diax1.339L 26.50mmx34.00mm
Cap Film 0.22uF 1200V PP 10% (26.5 X 34mm) Axial 105C
HV Metallized Polypropylene Film Capacitors 0.22uF 1200Vdc
FILM, 0.22 Cap, 1200V | Cornell-Dubilier 942C12P22K-F