Cornell Dubilier 940C12P15K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 1200V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
New Yorker Electronics
Datasheet5 页3 年前
Sager Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.88%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier940C10P15K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier940C8P15K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 850V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier942C10P15K-F
Yageo GroupR474N315050A1K
Yageo GroupR75QN3150AA00K
描述
Axial FILM CAPACITOR 940C 1.2kV 0.15muF ±10% 0.728Diax1.339L 18.50mmx34.00mm
HV Metallized Polypropylene Film Capacitors 1200V .15uF
Cap Film 0.15uF 1200V PP 10% (18.5 X 34mm) Axial 105C
940C Series 1200 v 0.15 uf 10% 18x34mm Axial Metallized Polypropylene film