Cornell Dubilier 150473K250BB
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet4 页4 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet4 页9 年前
Sager Electronics
Farnell
3 个月趋势:
+385%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.60
Introduction Date2008-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Cap Film 0.047uF 250V PET 10% (6 X 14mm) Axial 100°C Ammo Pack
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier150473K400DB
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047Uf, Through Hole Mount
Cornell Dubilier150473J250BB
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047Uf, Through Hole Mount
Cornell Dubilier150473K630EC
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047Uf, Through Hole Mount
描述
Axial FILM CAPACITOR 150 160V 0.047muF ±10% 0.236Diax0.650L 6.00mmx16.50mm
Cap Film 0.047uF 250V PET 10%( 6 X 16.5mm) Axial 125C Bulk
FILM CAPACITOR, 0.047uF, 250V, 10%, AXIAL, FULL REEL; Capacitance: 47000pF; Voltage Rating: 250V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: 150 Series; Capacito
FILM CAPACITOR, 0.047uF, 250V, 10%, AXIAL, FULL REEL; Dielectric Type:Metallized PET; Capacitor Case Style:Axial; Capacitance:0.047µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(AC):-; Voltage(DC):250V; Capacitor 96W2572
Film Capacitor, 0.047Uf, 250V, 10%, Axial, Full Reel; Rango De Producto:Serie 150; Capacidad:0.047Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Tipo De Dieléctrico Del Condensador:Pet (Poliéster); Tensión Nominal:250V; Tipo De Condensador:- |Cornell Dubilier 150473K250BB