Eaton FWP-63A22F
Fuse, High Speed, Cylinder, 63A, 700 VAC, 22X58 Mm, Cartridge, Clip Mount, Ce/ul
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet46 页8 年前
Datasheet2 页19 年前
ARCEL Power Electronics
Future Electronics
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+161%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fuse Miniature 80A 700V 2-Pin Cartridge Holder Carton
EatonJKS-60
Electric Fuse, Fast Blow, 60A, 600Vac, 200000A (Ir), J, Inline/Holder |Eaton Bussmann JKS60
EATON BUSSMANN PVS-R-70 Solar Fuse, Fast Acting, 70 A, PVS-R Series, 600V AC,
LittelfuseL50S060.T
Electric Fuse, Very Fast Blow, 60A, 500VAC, 450VDC, 200000A (IR), Inline/holder
MersenRS63HFTG
FUSE CARRIER, A3, BLACK; Fuse Holder Type:Cartridge Fuse Holder; Fuse Current:63A; Fuse Size Held:-; Holder Terminals:Screw; No. of Fuses:1Fuses; Product Range:REDSPOT Series; Voltage Rating VAC:660V; Voltage Rating V DC
Multicomp2313403
Electric Fuse, 63A, 500VAC, 400VDC, 50000A (IR), Inline/holder, DIII
描述
FUSE, 63A, SEMICONDUCTOR, HI SPEED; Voltage Rating VDC:500V; Voltage Rating VAC:700V; Fuse Current:63A; Blow Characteristic:Fast Acting; Approval Category:UL Recognised; Breaking Capacity:200kA; Fuse Size Held:22.2 x 58mm; Fuse Size Imperial:7/8 x 2.9/32"; Fuse Size Metric:22mm x 58mm; Fuse Type Blowing Characteristic:High Speed; Power Dissipation Max:11W
COOPER BUSSMANN FWP-63A22F Fuse, 63A, FWP, 700VAC/DC. More details: Fuse, 63 Fuse Amps, Nonindicating, FWP Series, 700VAC/DC Voltage Rating, Fast Acting, Single Element, Ceramic Body Material, Nonrejection, Body Style Cylindrical, Interrupt Rating 200kA at 700VAC, 50kA at 700VDC, Length 2-9/32 In., Diameter 7/8 In., Functionally Equal To Ferraz/Gould A70P, Littelfuse L70S, Standards CE, UL Recognized, CSA Certified