Coilcraft XFL6012-801MEC
General Purpose Inductor, 0.8uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页4 年前
Datasheet2 页12 年前
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-f
Surface Mount Power Inductor, XFL6012 Series, 800 nH, 20%, Shielded, 0.0207 ohm, 9.4 A RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 0.8UH, 20%, 9.4A, SHLD; Inductance: 800nH; RMS Current (Irms): 9.4A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 4.2A; Product Range: XFL6012 Series; Power Inductor Case: 6.56mm x 6.36mm x 1.2mm; DC Resistance Max: 0.0207ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)