Coilcraft XFL4030-471MEC
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Newark
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-87.62%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, 470NH, 18A, 20%, SHIELDED; Inductance:470nH; RMS Current (Irms):18A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):5.2A; Product Range:XFL4030 Series; Power Inductor Case:4mm x 4mm x 3.1mm; DC Resistance RoHS Compliant: Yes