Coilcraft XEL6060-561MEC
General Purpose Inductor, 0.56uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
3 个月趋势:
-78.42%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, AEC-Q200, SHLD, 560NH, 20% ROHS COMPLIANT: YES
FIXED IND 560NH 27.7A 2.9MOHM SM
INDUCTOR, AEC-Q200, SHLD, 560NH, 20%; Inductance: 560nH; RMS Current (Irms): 27.7A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 23A; Product Range: XEL6060 Series; Power Inductor Case: 6.56mm x 6.36mm x 6.1mm;