Coilcraft XEL6060-272MEC
General Purpose Inductor, 2.7uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
3 个月趋势:
-93.04%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
描述
Power Inductors – SMD; COILCRAFT; XEL6060-272MEC; 2.7 µH; 1 MHz; 20 %; Composite
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, AEC-Q200, SHLD, 2.7UH, 20% ROHS COMPLIANT: YES
1MHz 26MHz 13.8A 17A 2.7¦ÌH 7.63m¦¸ ¡À20% 2525 , 6.56mm*6.36mm*6.1mm
FIXED IND 2.7UH 17A 7.63MOHM SM
INDUCTOR, AEC-Q200, SHLD, 2.7UH, 20%; Inductance: 2.7µH; RMS Current (Irms): 17A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 13.8A; Product Range: XEL6060 Series; Power Inductor Case: 6.56mm x 6.36mm x 6.1mm;