Coilcraft XEL4030-122MEC
General Purpose Inductor, 1.2uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
3 个月趋势:
-79.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
FIXED IND 1.2UH 9.8A 11.5MOHM SM
1MHz 60MHz 8.7A 9.8A 1.2¦ÌH 11.5m¦¸ ¡À20% 1515 4.3mm*4.3mm
INDUCTOR, SHIELDED, 1.2UH, 20%, AEC-Q200; Inductance:1.2µH; RMS Current (Irms):9.8A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):8.7A; Product Range:XEL4030 Series; Power Inductor Case:4mm x 4mm x 3.1mm; DC Resistance RoHS Compliant: Yes