Coilcraft XEL4020-122MEC
General Purpose Inductor, 1.2uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Newark
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
+34.52%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-07-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
FIXED IND 1.2UH 9A 19.5 MOHM SMD
INDUCTOR, SHIELDED, 1.2UH, 20%, AEC-Q200; Inductance:1.2µH; RMS Current (Irms):9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):8.1A; Product Range:XEL4020 Series; Power Inductor Case:4mm x 4mm x 2.1mm; DC Resistance Max:0.0195ohm; Inductance Tolerance:± 20%; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)