Coilcraft PFL4517-681MEC
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1913
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 0808
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz Metal 6.5A 0.022Ohm DCR 1515 T/R
TAIYO YUDENMAKK2016HR68M
Inductor Power Chip Wirewound 0.68uH 20% 2MHz Metal 2.7A 0.05Ohm DCR 0806 T/R
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0808
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen f
Surface Mount Power Inductor, PFL4517 Series, 680 nH, 20%, Shielded, 0.05 ohm, 2.7 A RoHS Compliant: Yes
功率电感, 680nH, 2.7A, 20%, 375MHZ;
INDUCTOR, 680NH, 2.7A, 20%, PWR, 375MHZ; Inductance: 680nH; RMS Current (Irms): 2.7A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 4.1A; Product Range: PFL4517 Series; Power Inductor Case: 4.9mm x 3.4mm x 1.7mm; DC Resistance Max: 0.05ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Self Resonant Frequency Min: 375MHz