Coilcraft MSS7341-104MLD
General Purpose Inductor, 100uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2929
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页4 年前
Datasheet2 页13 年前
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-45.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1A 0.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1A 0.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 650mA 300mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1.3A 0.27Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNR8040T101M
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1A 0.377Ohm DCR 3131 T/R
描述
Power inductor, shielded, 20/30% tol, SMT, RoHS
Power Inductors – SMD; COILCRAFT; MSS7341-104MLD; 100 µH; 310 mOhm; 100 kHz; 20 %
FIXED IND 100UH 900MA 310 MOHM
100KHz 7.2MHz 710mA 1.15A 100¦ÌH 310m¦¸ ¡À20% 7.3mm*7.3mm*7.3mm
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MSS7341 Series, 100 H, 20%, Shielded, 0.31 ohm, 1.15 A RoHS Compliant: Yes
1.15A 100uH ±20% 710mA SMD,7.3x7.3mm Power Inductors ROHS