Coilcraft MSS1210-106KED
General Purpose Inductor, 10000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Newark
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.90%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 10000uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 0.18A 19.2Ohm DCR T/R
Ind RF Choke Shielded 10mH 10% 1KHz 85Q-Factor Ferrite 74mA RDL Bag
RF Choke Shielded Wirewound 10000uH 10% 250KHz 70Q-Factor Ferrite 0.05A 93.1Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 10000uH 10% 1KHz Ferrite 0.266A 7.3Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 10000uH 10% 10KHz Ferrite 0.29A 10.5Ohm DCR RDL
TAIYO YUDENCAL45TB103K
General Purpose Inductor, 10000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
描述
Fixed Inductors MSS1210 AEC-Q200 10000 uH 10 % 0.3 A
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MSS1210 Series, 10 mH, 10%, Shielded, 9.68 ohm, 300 mA RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 85C 310kHz 9.68Ohm 10mH
Power inductor, shielded, 10/20% tol, SMT, RoHS
FIXED IND 10MH 240MA 8.69OHM SM
INDUCTOR, 10000UH, 0.3A, 10%, 0.31MHZ; Inductance: 10mH; RMS Current (Irms): 300mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 310mA; Product Range: MSS1210 Series; Power Inductor Case: 12.3mm x 12.3mm x 10mm;