Coilcraft DO3316P-472MLB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5137
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Coilcraft Direct
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2005-05-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
相关零件
Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 6A T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5239
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 12A 0.015Ohm DCR T/R
描述
Power inductor, 20% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 85C 45MHz 18mOhm 4.7muH
INDUCTOR, 4.7UH, 4.8A, 20%, PWR, 45MHZ
INDUCTOR, PWR, 4.7UH, 4.8A,20%,45MHZ; Product Range:DO3316P Series; Inductance:4.7µH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Unshielded; DC Resistance Max:0.018ohm; RMS Current (Irms):4.8A; Saturation Current (Isat):5.4A; ;RoHS Compliant: Yes