Coilcraft 1812PS-222KLC
General Purpose Inductor, 2.2uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 2320
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Coilcraft Direct
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-86.46%
供应链
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-06-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Coilcraft1008PS-222KLB
General Purpose Inductor, 2.2uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1515
Coilcraft1008PS-222KLC
Coilcraft0603PS-222KLB
General Purpose Inductor, 2.2uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
API DelevanSP1210R-222K
General Purpose Inductor, 2.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
General Purpose Inductor, 2.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 1608/0603
General Purpose Inductor, 2.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
描述
Power inductor, shielded, 10% tol, SMT, RoHS
2.2muH 10% 10%
INDUCTOR, 2.2UH,2.4A,10%,270MHZ, REEL; Product Range:Coilcraft - 1812PS Series; Inductance:2.2µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.07ohm; Q Factor:38; DC Current Rating:2.4A; Self Resonant Frequency:270MHz; Q Test Frequency:1MHz; Inductor Case Style:1812 [4525 Metric]; Core Material:(Not Applicable)