Coilcraft 1008CS-470XJLC
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Newark
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-31.07%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 50MHz 65Q-Factor Ceramic 1A 160mOhm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 0.047uH 5% 200MHz 60Q-Factor Ferrite 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
Ind 47.00 Nh 1.000 A 130.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1206-47NJ-T
描述
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead fixed air core inductor 125C 1.5GHz 160mOhm 47nH
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 1008CS Series, 47 nH, 5%, 1008 [2520 Metric] RoHS Compliant: Yes
50MHz 1.5GHz 65 47nH 160m¦¸ ¡À5% 1008 2.92mm*2.79mm*2.79mm
INDUCTOR, 47NH, 5%, 1.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 47nH; Product Range: 1008CS Series; DC Current Rating: 1A; High Frequency Inductor Case: 1008 [2520 Metric]; Induct; Available until stocks are exhausted Alternative available