Coilcraft 1008CS-391XGLB
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页8 年前
Newark
Coilcraft Direct
供应链
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.39uH 2% 25MHz 50Q-Factor Ceramic 0.47A 1.12Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 35Q-Factor Ceramic 290mA 1.5Ohm DCR 0805 T/R
描述
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Fixed Inductors 1008CS Ceramic Chip 390 nH 2 % 0.47 A
INDUCTOR, 390NH, 2%, 500MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 390NH, 2%, 500MHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 1008CS Series; Inductance:390nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:500MHz; DC Resistance Max:1.12ohm; ;RoHS Compliant: Yes