Coilcraft 0603LS-782XJLB
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603LS-782XJLB01Cut Tape
13h
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页5 年前
Coilcraft Direct
element14 APAC
供应链
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
相关零件
Fixed Inductors 0603LS Ferrite Chip 8.2 uH 5 % 0.19 A
Ind Chip Molded Wirewound 8.2uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 160mA 1008
Inductor RF Wirewound 8.2uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ferrite 0.33A 3.3Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 8.2uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 0.15A 10.7Ohm DCR 1008 T/R
Ind Chip Wirewound 8.2uH 5% 7.9MHz Ferrite 110mA 0603 T/R
描述
Ferrite Bead, 1 Function(s), 2 Pin(s)
INDUCTOR, RF, 7.8UH, 5%, 28MHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603LS Series; Inductance:7.8µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):28MHz; DC Resistance Max:3.5ohm; Current Rating:200mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:200mA; Q Factor:15; Q Test Frequency:7.9MHz