Coilcraft 0603LS-182XJLC
Fixed Inductors 0603LS Ferrite Chip 1.8 uH 5 % 0.35 A
Obsolete
数据表和文档
供应链
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
相关零件
Fixed inductor 0603 1.8µH ±5% 50mA 1.60 x 0.80mm 0.80mm 0.35Ω 130MHz 55@10MHz
Ind Chip Wirewound 1.8uH 5% 7.9MHz 39Q-Factor Ferrite 600mA 1008 T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
描述
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 85C 80MHz 1.1Ohm 1.8muH
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 7.9MHz 15Q-Factor Ceramic/Ferrite 0.35A 1.1Ohm DCR 0603 Automotive T/R / Chip Inductors – 0603LS (1608)
Ferrite Bead, 1 Function(s), 2 Pin(s)