Coilcraft 0603LS-182XGLB
General Purpose Inductor, 1.8uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Resion0603LS-182XGLB联系方式
1d
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Coilcraft Direct
Newark
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 1.8uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Ind Chip Unshielded Wirewound 2.2uH 2% 7.9MHz 28Q-Factor Ceramic 280mA 1008 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 2% 7.9MHz 39Q-Factor Ferrite 600mA 1008 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 1.8uH 2% 7.9MHz 28Q-Factor Ceramic 300mA 2.6Ohm DCR 1008 Embossed Plastic T/R
描述
RF inductor, ferrite core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 1.8UH, 2%, 80MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 1.8UH, 2%, 80MHZ, SMD; Product Range:0603LS Series; Inductance:1.8 H; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:80MHz; DC Resistance Max:1.1ohm; DC Current ;RoHS Compliant: Yes