Coilcraft 0603CT-5N6XGLU
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
数据表和文档
Coilcraft Direct
Newark
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0058uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0056uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.6nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
描述
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 5.6NH, 2%,5.05GHZ, SMD
INDUCTOR, 5.6NH, 2%, 5.05GHZ, RF, SMD; Inductance: 5.6nH; Product Range: 0603CT Series; DC Current Rating: 1.3A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.058ohm;