Coilcraft 0603CT-4N7XGLU
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
数据表和文档
Farnell
Datasheet2 页5 年前
Coilcraft Direct
Newark
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0043uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.7A 0.091Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
描述
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603CT Series, 4.7 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 5.6 GHz RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 5.6GHz 120mOhm 4.7nH
INDUCTOR, 4.7NH, 2%, 5.6GHZ, RF, SMD; Inductance: 4.7nH; Product Range: 0603CT Series; DC Current Rating: 960mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.12ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 5.6GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]