Coilcraft 0603CT-18NXGLU
General Purpose Inductor, 0.018uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-18NXGLU01Cut Tape
7h
数据表和文档
Coilcraft Direct
Newark
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-02-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
相关零件
General Purpose Inductor, 0.018uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Ind Chip Wirewound 18nH 2% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 600mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.018uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.018uH 2% 250MHz 37Q-FactorCeramic 0.55A 0.15Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 18nH 2% 100MHz 40Q-Factor 550mA 160mOhm DCR 0603 Paper T/R
描述
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 18NH, 2%, 2.95GHZ, SMD
INDUCTOR, RF, 18NH, 2%, 2.95GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CT Series; Inductance:0.018µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):2.95GHz; DC Resistance Max:0.2ohm; Current Rating:720mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:720mA; Q Factor:80; Q Test Frequency:1.7MHz