Coilcraft 0603CS-1N8XJEW
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Coilcraft Direct0603CS-1N8XJEW5051Tape & Reel (7 in.)
3h
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Newark
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
+62.62%
Introduction Date2012-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, 1.8NH, 5%, 12.5GHZ, RF, SMD; Inductance:1.8nH; Product Range:0603CS Series; DC Current Rating:700mA; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:0.045ohm; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency Min:12.5GHz; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; Inductor Case Style:0603 [1608 Metric]