Coilcraft 0402CS-68NXJLU
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页13 年前
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 22Q-Factor Ceramic 0.18A 1.12Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 40Q-Factor Alumina 0.6A 0.34Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.068uH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.1A 1.2Ohm DCR 0402 Automotive T/R
Inductor RF Chip Thin Film 68nH 5% 300MHz 8Q-Factor 100mA 8Ohm DCR 0201 Paper T/R
描述
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 68 nH, 5%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND (Type) Inductor 125C 1.62GHz 1.12Ohm 68nH
INDUCTOR, 68NH, 5%, 1.62GHZ, RF, SMD; Inductance: 68nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 100mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available