Coilcraft 0402CS-4N3XGLU
General Purpose Inductor, 0.0043uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页13 年前
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.0043uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.7A 0.091Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0043uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0039uH 2% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.84A 0.066Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Wirewound 4.3nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 750mA 70mOhm DCR 0402 Paper T/R
描述
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 4.3 nH, 2%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0043uH 2% 250MHz 47Q-Factor Ceramic 0.7A 0.091Ohm DCR 0402 Automotive T/R / Chip Inductors - 0402CS (1005)
INDUCTOR, 4.3NH, 2%, 6GHZ, RF, SMD; Inductance: 4.3nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available