Coilcraft 0402CS-3N6XGLU
General Purpose Inductor, 0.0036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Coilcraft Direct
element14 APAC
相关零件
Ind 3.60 Nh 0.840 A 66.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-3N6G-T
General Purpose Inductor, 0.0036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind 3.30 Nh 0.840 A 66.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-3N3G-T
Inductor RF Wirewound 0.0039uH 2% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.84A 0.066Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Wirewound 3.6nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 850mA 59mOhm DCR 0603 Paper T/R
描述
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 3.6NH, 2%, 6.8GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0402CS Series; Inductance:3.6nH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):6.8GHz; DC Resistance Max:0.066ohm; Current Rating:840mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:840mA; Q Factor:71; Q Test Frequency:1.7MHz