CML Innovative Technologies 19TR0A12
CML 19TR0A12 LED Indicator Lamp 8mm Tri-Colour Red, Green, Yellow 12V DC
数据表
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet1 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-59.16%
相关零件
Single Color LED, Green, Diffused, T-1 3/4, 5mm
Dialight607-3132-130
LED, Indicator; Red; 20 mcd (Typ.); 7 mm; 15 mA; Panel Mount; Solder; Brass
Led Lamp T5 635Rd W Intres 12V Dc Rohs Compliant: Yes |Lumex SSL-LX5093ID-12V
INDICATOR, LED PCB THRU-HOLE BULB T-1 3/4 GREEN GREEN DIFFUSED ROUND ANGL 60DEG
INDICATOR PANEL MOUNT LED MNT-SZ 0.287" LOCK WASHER & NUT RED 12VDC SOLDER BLADE
KingbrightWP710A10ID14V
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused Red, T-1, 3mm
描述
Led Indicator, 12V, Tricolour; Led Color:green, Red, Yellow; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current / Color:r 20Ma, Y 40Ma, G 20Ma; Operating Voltage / Color:r 12V, Y 12V, G 12V; Luminous Intensity / Color:r 10Mcd, Y 30Mcd, G 20Mcd Rohs Compliant: Yes
LED INDICATOR, 12V, TRICOLOUR; Mounting Hole Dia:8mm; LED Colour:Red / Yellow / Green; Forward Current / Colour:R 20mA / Y 40mA / G 20mA; Forward Voltage / Colour:R 12V / Y 12V / G 12V; Luminous Intensity / Colour:R 10mcd / Y 30mcd / G 20mcd; Lens Shape:Dome; Approval Bodies:CE; Bezel Diameter:9.5mm; Body Plating:Bright Chrome; Bulb Size:5mm; External Diameter:9.5mm; Fixing Hole Diameter:8mm; Forward Current If:15mA; Forward Current If Max:15mA; Forward Voltage VF Max:12V; LED / Lamp Size:5mm; Length Behind Bezel:35mm; Luminous Intensity Typ:20mcd; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Max:70°C; Operating Temperature Min:-25°C; Operating Temperature Range:-25°C to +70°C; Operating Voltage Tolerance +:10%; Operating Voltage Tolerance -:10%; Package / Case:Dome-top; Peak Forward Current:15mA; Reverse Protection Voltage:5V; Terminal Type:2.0mm x 0.5mm; Thread Pitch:0.75mm; Thread Size:M6; Voltage Rating V DC:12V