CIT Relay & Switch J115F31A24VACS
J115F3 Series Power Relay SPST N.O. 24VAC Sealed 2VA AC Coil
数据表
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet3 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 24V
Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VAC, Contact Form: SPST NO (1 Form A), Contact Rating: 40A, Switching Voltage: 277VAC, Coil Current: 200mA, Coil Type: Non-Latching, Termination Style: Quick Connect, Seal Rating: Process Sealed, Coil Insulation: F Class, Must Operate Voltage: 18 VAC, Must Release Voltage: 7.2 VAC, Operate Time: 15ms, Release Time: 10ms, Operating Temperature: -55°C to +125°C, Contact Material: AgSnO2, Relay Type: General Purpose, Coil Power: 2VA