C&K Components K12G0BK1.5612N
Switch Key N.O. DPST 0.1A 30VDC 3VA 12N PC Pins Thru-Hole Automotive Bulk
数据表
价格与库存
数据表和文档
Sager Electronics
Datasheet6 页9 年前
Datasheet6 页7 年前
element14 APAC
Master Electronics
Electro Sonic
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
C&K ComponentsD6R40F1LFS
Keypad Switch, 1 Switches, Spst, Momentary-Tactile, 0.1A, 32Vdc, 1.8N, Solder Terminal, Through
C&K ComponentsD6C90F1LFS
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 32V / Pushbutton Switch SPST-NO Keyswitch Through Hole
C&K ComponentsD6C10F1LFS
描述
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 30V
Electromechanical Switch Key Switch N.O. SPST 0.1A
SWITCH, TWO STEP, 6/12N, BLK; Product Range: K12GO Series; Actuator Orientation: Top Actuated; Switch Mounting: Through Hole; Actuator Style: Round Button; Actuating Force: 1.2kgf; Contact Rating: 100mA at 30VDC; Switch Dimens
SWITCH, TWO STEP, 6/12N, BLK; Contact Configuration:SPST-NO; Operating Force:12N; Contact Current Max:100mA; Actuation Type:Top; Switch Terminals:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Actuator / Cap Colour:Black; Contact Current Max:100mA; Travel:1.5mm
Contact Configuration = 2NO / Poles = 1 / Actuator Type = Plunger / Switching Function = OFF-(ON) / Contact Current = 100 mA / Contact Voltage = 30 VDC / Termination Type = PCB Pins / Mounting Type = SMD / Switch Colour = Black / Protection Rating = IP40 / Series = K12