Bulgin MC22LCBGR
Capacitive Illuminated MC Black Panel Mount Front Pushbutton Switch 10mA DC 12V -25C~55C
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet6 页10 年前
Electro Sonic
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2024-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
Switch Push Button ON OFF DPDT Flush Round Button 0.5A 24VDC Latching Panel Mount Wire Lead Bulk
CAPACITIVE SWITCH, 22 MM, ALUMINUM, BLACK ANODISED, GREEN & RED LED, 12 VD
Capacitive switch 22 mm Normally Closed Alumin
SW CAPACITIVE SPST-NC 10MA 12V
CAPACITIVE SW, DPDT, 0.01A, 12V, GRN/RED; Contact Configuration: SPST-NC; Actuator / Cap Colour: Black; Product Range: MC Series; Switch Operation: On-Off; Illumination Colour: Green, Red; Switch Terminals: Wire Leaded; Contact Current Max: 10mA; Contact Voltage AC Max: -; Operating Force: -; Contact Voltage DC Max: 12V; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Contact Current DC Max: 10mA; Contact Voltage VDC: 12V; IP Rating: IP68, IP69K; Panel Cutout Diameter: 22.2mm; Pushbutton Actuator Style: Flush; Pushbutton Switch Type: Anti-Vandal - Capacitive; Switch Mounting: Panel
CAP SWT 22MM NC ALU B-ANON G/R