Broadcom HSMH-A100-N00J1
LED Uni-Color Red 637nm 2-Pin PLCC T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页9 年前
element14 APAC
Newark
Arrow Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.02%
供应链
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2002-02-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
LED RED 25 MCD (TYP.) 0.094 IN. 160 MA (MAX.) 5.0 V (MIN.) 635 NM (TYP.)
SMD LM1-B SERIES LED -RED COLOR, FULL RANK,TAPE & REEL
Single Color LED, Red, Water Clear, 2.4mm
LED RED CLEAR 2PLCC SMD / Red 625nm LED Indication - Discrete 2.05V 2-PLCC
SMD LM1-B SERIES LED -RED COLOR, 560-1120MCD,HUE RA,TAPE & REEL
描述
LED, Red, SMD, PLCC-2, 20 mA, 1.9 V, 637 nm
LED SMD Standard PLCC2,Top Mt,AlGaAs
645nm 120¡ã 1.9V 20mA , LCC 3.2mm*2.8mm*2.1mm
LED IND 645NM RED TOP MT 2PLCC
LED, SMD, PLCC2, RED; LED Colour:Red; Luminous Intensity:50mcd; Viewing Angle:120°; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:1.9V; LED Mounting:SMD; Lens Shape:Round; Wavelength Typ:637nm; MSL:MSL 2A - 4 weeks; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Current If Luminous Intensity:20mA; Dominant Wavelength:637nm; External Depth:3.2mm; External Length / Height:1.9mm; External Width:2.8mm; Forward Current If Max:20mA; Forward Voltage VF Max:2.6V; LED / Lamp Size:3.2mm x 2.8mm; LED Type:Standard; Luminous Intensity Min:25mcd; Luminous Intensity Red Min:25mcd; Luminous Intensity Red Typ:50mcd; Luminous Intensity Typ:50mcd; Material:AlGaAs; Mounting Orientation:Top; Mounting Type:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Opto Case Style:PLCC; Package / Case:PLCC-2; Peak Forward Current:100mA; Peak Wavelength:645nm; Power Dissipation Pd:60mW; Power Dissipation Pd:60mW; Reverse Protection Voltage:5V; Voltage Vf Typ:1.9V