Broadcom HSME-A100-M02J1
BROADCOM LIMITED HSME-A100-M02J1 LED, Yellow Green, SMD, 20 mA, 1.9 V, 570 nm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页9 年前
Avago
TME
Newark
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.92%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2002-02-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Uni-Color Green 0.95lm 572nm Chip LED 2-Pin PLCC T/R
Single Color LED, Green, Colorless Clear, 2.4mm
SMD LM1-B SERIES LED - GREEN COLOR, FULL RANK,TAPE & REEL
LED Uni-Color Green 2-Pin PLCC T/R
SMD LM1-B SERIES LED - GREEN COLOR, 900-2240MCD,HUE FROM G7 TO G9,TAPE & REEL
LED, SMD, PLCC-2, Ø 2.4 mm, green, 570 nm, 0.009 cd, 120°, LGT67K-H2K1-24-Z
描述
LED Lamp; Luminous Intensity:70mcd; Viewing Angle:120°; Forward Current:20mA; Forward Voltage:1.9V; LED Color:Yellow/Green; Leaded Process Compatible:Yes; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C ;RoHS Compliant: Yes
LED, SMD, PLCC2, GREEN; LED Colour:Green; Luminous Intensity:70mcd; Viewing Angle:120°; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:1.9V; LED Mounting:SMD; Lens Shape:Round; Wavelength Typ:560nm; MSL:MSL 2A - 4 weeks; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current If Luminous Intensity:20mA; Dominant Wavelength:560nm; External Depth:3.2mm; External Length / Height:1.9mm; External Width:2.8mm; Forward Current If Max:20mA; Forward Voltage VF Max:2.4V; LED Type:Standard; Luminous Intensity Min:16mcd; Luminous Intensity Typ:70mcd; Material:AlInGaP; Mounting Orientation:Top; Mounting Type:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Opto Case Style:PLCC; Package / Case:PLCC-2; Peak Forward Current:100mA; Peak Wavelength:566nm; Power Dissipation Pd:48mW; Power Dissipation Pd:48mW; Reverse Protection Voltage:5V; Storage Temperature Max:100°C; Storage Temperature Min:-55°C; Termination Type:SMD; Voltage Vf Typ:1.9V