Bourns TC33X-2-501E
SMD 3mm Cermet Trimmer - Leadfree 3MM 500OHMS 25% 0.1WATT OPEN FRM
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Electro Sonic
Farnell
JRH Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.30%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns TC33X-2-501E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Introduction Date2006-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Res Trimmer 500 Ohm 25% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turns (3 X 3.75 X 1.55mm) Foot Print SMD T/R
PanasonicEVM3YSX50B52
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 25% 3/20W 1Turn (3.1 X 3.75 X 1.55mm) Foot Print SMD T/R
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.8mm (3.8 X 4.5 X 1.5mm) SMD Embossed T/R
±25% ±250ppm/℃ 100mW 500Ω SMD Potentiometers, Variable Resistors ROHS
描述
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; TC33X-2-501E; Cermet, Potentiometer; 1.1938 mm; 100 mW; Surface Mount
BOURNS TC33X-2-501E TRIMMER, POTENTIOMETER 500 OHM 1TURN SMD