Bourns TC33X-1-204E
Res Trimmer 200K Ohm 25% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (3.6 X 3.8mm) Footprint SMD T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页9 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.21%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns TC33X-1-204E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Introduction Date2009-03-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
SMD 3mm Cermet Trimmer - Leadfree 3MM 200KOHMS 25% 0.1WATT OPEN FRM
Cermet TRIMMER Active ROHS3Compliant Trimmer Potentiometer ±25% 240deg 100mW -40C
PanasonicEVM3WSX80B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 0.15W 1Turn (3.1 X 3.75 X 0.95mm) Foot Print SMD Carrier T/R
PanasonicEVM-2XSX50B25
TRIM POT 200K OHM 2MM SQUARE SMD
描述
Trimmer-3Mm Open Frame /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. TC33X-1-204E
Trimmer, 0.15W, 200000ohm, 50V, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s), 1515
±25% ±250ppm/℃ 100mW 200kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER 200KOHM 0.15W J LEAD TOP
TRIMMER 200K OHM 0.1W J LEAD TOP
200K¦¸ ¡À25% 100mW ¡À250ppm/¡æ 1.2mm