Bourns SRU6025A-8R2Y
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 2.2A 52mOhm DCR Automotive T/R
数据表和文档
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.7A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 2.2A 52mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 2.6A 54mOhm DCR 3131 T/R
描述
General Purpose Inductor, 8.2uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2624
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru6025A Series, 8.2 H, 30%, Shielded, 0.052 Ohm, 2.2 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU6025A-8R2Y
INDUCTOR, 8.2UH, 1.25A, 30%, POWER; Inductance: 8.2µH; RMS Current (Irms): 2.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.25A; Product Range: SRU6025A Series; Power Inductor Case: 6.5mm x 6.2mm x 2.5mm; DC Resistance Max: 0.052ohm; Inductance Tolerance: ± 30%; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200