Bourns SRU6025A-151Y
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 30% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 0.54A 0.77Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页6 年前
Newark
Master Electronics
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 30% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 0.54A 0.77Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 0.7A 0.518Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 30% 100KHz 11.72Q-Factor Ferrite 0.42A 0.86Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik744043151
WE-TPC SMT Shielded Tiny Power Inductor
Ind Power Chip Shielded Wirewound 150uH 30% 1MHz Ferrite 145mA 1212 Embossed T/R
描述
General Purpose Inductor, 150uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2624
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru6025A Series, 150 H, 30%, Shielded, 0.77 Ohm, 540 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU6025A-151Y
INDUCTOR, 150UH, 0.28A, 30%, POWER; Inductance: 150µH; RMS Current (Irms): 540mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 280mA; Product Range: SRU6025A Series; Power Inductor Case: 6.5mm x 6.2mm x 2.5mm; D