Bourns SRU6018-1R2Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 3.6A 25mOhm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU6018-1R2Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2007-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 4A 19mOhm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 4.2A T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 3.5A 0.025Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 9.34Q-Factor Ferrite 3.1A 0.02Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.82A 0.015Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.11A 32mOhm DCR 1515 Blister T/R
描述
General Purpose Inductor, 1.2uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2626
Ind6.5X6.2X1.8Mm,1.2Uh30%3.6A, shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. SRU6018-1R2Y
FIXED IND 1.2UH 3.6A 25 MOHM SMD
IND PWR SHIELDED W/W 1.2UH 30% 100KHZ 3.6A
3.6A 1.2uH ±30% 2.8A SMD,6.2x6.5mm Power Inductors ROHS
SMD SHIELDED POWER CHOKE - LEAD FREE
CHOKE, POWER, SHIELDED, 1.2UH; Inductor Type:Shielded Power Choke; Inductance:1.2µH; Tolerance, Inductance:± 30%; Resistance:25mohm; Self Resonant Frequency:130MHz; Case Style:SMD Shielded; Q Factor @ Vr, F:8; Core Material:Ferrite DR/RI; Tolerance, +:30%; Tolerance, -:30%; Current, Ic Sat:2.8A; External Depth:2mm; External Length / Height:6.2mm; Max RMS Current:3.6A; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-40°C; Test Frequency:7.96MHz; Width, External:6.2mm