Bourns SRU5028-680Y
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 0.56A 0.45Ohm DCR T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet3 页7 年前
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+77.69%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU5028-680Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 8.42Q-Factor Ferrite 0.63A 0.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 620mA 600mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 0.62A 0.35Ohm DCR T/R
Ind Power Chip Shielded Wirewound 68uH 30% 1MHz Ferrite 235mA 1212 Embossed T/R
描述
General Purpose Inductor, 68uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
INDUCTOR, SMT POWER/SHIELDED,68UH,30% TOL, SRF MIN 10MHZ, DCR 0.45OHM,13QREF
Inductor, Shielded, 68Uh, 460Ma, Smd; Inductance:68Μh; Rms Current (Irms):560Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):460Ma; Product Range:Sru5028 Series; Dc Resistance Max:450Mohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU5028-680Y
CHOKE, SHIELDED, POWER, 68UH; Inductance: 68µH; RMS Current (Irms): 560mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 460mA; Product Range: -; Power Inductor Case: 5.2mm x 5.2mm x 2.8mm; DC Resistance Max: 0.45ohm; Inductance Tolerance: ± 30%; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Q Factor: 13; Q Test Frequency: 2.52MHz; Self Resonant Frequency Min: 10MHz