Bourns SRU3028-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.47A 0.45Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.76%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU3028-330Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.47A 0.43Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2121
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.47A 0.56Ohm DCR Automotive T/R
描述
SRU3028 SERIES SHIELDED WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,33 UH +/-30% Q:20
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1413
CHOKE, POWER, SHIELDED, 33UH; Case Style:SMD Shielded; Inductance:33µH; Q Factor @ Vr, F:20; Resistance:450mohm; Self Resonant Frequency:10MHz; Tolerance, +:30%; Tolerance, -:30%; Core Material:Ferrite DR/RI; External Depth:2.8mm; External Length / Height:3.5mm; External Width:3.5mm; Inductance Tolerance:± 30%; Inductor Type:Shielded Power Choke; Max Operating Temperature:125°C; Max RMS Current:0.47A; Min Temperature Operating:-40°C; Saturation Current Ic:0.48A; Test Frequency:2.52MHz