Bourns SRU1028A-8R2Y
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.3A 37mOhm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 3.7A 0.045Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz 3.45A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 3A 0.042Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.3A 0.028Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.9A 0.04Ohm DCR 4040 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.7A T/R
描述
General Purpose Inductor, 8.2uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Ind10X10X2.8Mm,8.2Uh30%3.3A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRU1028A-8R2Y
100KHz 28MHz 2.7A 3.3A 12@7.96MHz 8.2¦ÌH 37m¦¸ ¡À30% SMD,10X10MM , 10mm*10mm*3.1mm
FIXED IND 8.2UH 3.3A 37 MOHM SMD
SRU1028A Nonstandard 0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm 8.2muH
INDUCTOR, POWER, 8.2UH, 2.7A, 30%
8.2uH ±30% 2.7A SMD,10x10mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 8.2UH, 2.7A, 30%, POWER; Inductance: 8.2µH; RMS Current (Irms): 3.3A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 2.7A; Product Range: SRU1028A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 2.8mm; DC Res